Diabetolog Katowice

DIABETOLOG KATOWICE, PORADNIA DIABETOLOGICZNA

 

Czym jest Diabetologia?

 

Diabetologia to dziedzina medycyny skupiona na pomocy osobom cierpiącym na cukrzycę. W poradni diabetologicznej w Katowicach lekarze specjaliści, zwani diabetologami, nie tylko diagnozują tę chorobę, ale także identyfikują jej rodzaj.

 

Warto zrozumieć, że ogólny termin "cukrzyca" to uproszczenie, ponieważ w rzeczywistości wyróżnia się dwa główne typy: cukrzycę typu 1 i cukrzycę typu 2. W przypadku cukrzycy typu 1 występuje znaczący niedobór insuliny w organizmie, podczas gdy w cukrzycy typu 2 niedobór ten jest mniejszy. Co więcej, w cukrzycy typu 2 często występuje insulinooporność, czyli stan, w którym tkanki ciała stają się odporne na działanie insuliny.

 


Czy szukasz diabetologa w Katowicach?

 

Nasza placówka, Okomed Katowice, ma doświadczonych specjalistów w dziedzinie cukrzycy. Jeśli odczuwasz stałe zmęczenie lub masz problemy z widzeniem, nadszedł czas, aby umówić się na wizytę u diabetologa. Warto szczegółowo opisać diabetologowi wszystkie dolegliwości, aby działać w sposób prewencyjny.

 

Diabetologia w Katowicach oferuje nie tylko diagnozowanie i leczenie, ale również edukację w zakresie kontroli cukrzycy. Specjaliści diabetolodzy w Okomed Katowice podejdą do Twojego przypadku indywidualnie, opracowując plan opieki i leczenia dostosowany do Twoich potrzeb. Pomożemy Ci zrozumieć naturę choroby i nauczy Cię, jak prowadzić zdrowszy tryb życia oraz kontrolować poziom cukru we krwi.

 

 

 

Celem działalności Poradni Diabetologicznej w Katowicach jest leczenie chorych na cukrzycę zgodnie z wytycznymi PTD, WHO oraz EASD i IDF.

Zakres działania Poradni Diabetologicznej w Katowicach:

 Diabetolog Katowice
Leczenie ambulatoryjne chorych na cukrzycę, lekarskie badanie podmiotowe i przedmiotowe, diagnostyka laboratoryjna, edukacja diabetologiczna, ustalanie odpowiedniej terapii. Leczenie prowadzone jest przez lekarzy specjalistów diabetologii. 

Edukacja chorych z cukrzycą obejmuje:

  • edukację indywidualną w zakresie diety 
  • edukację w zakresie zasad podawania insuliny, obsługi wstrzykiwaczy i techniki wstrzyknięć
  • edukację w zakresie profilaktyki występowania powikłań
  • edukacja w zakresie samokontroli samodzielnego oznaczania poziomu glukozy we krwi, obsługi glukometrów
  • nauka prawidłowej pielęgnacji stóp

 

Edukacja prowadzona jest przez dyplomowaną dietetyczkę i wykwalifikowany personel pielęgniarski.

  

 

W Poradni Diabetologicznej OKO-Med Katowice przyjmują:

  • Dr n. med Tomasz Franczak - specjalista diabetolog
  • Dr n. med Maria Wanat-Wiśniewska - specjalista diabetolog

 

Edukatorzy:

 

  • mgr pielęgniarstwa Wioletta Rzepa - specjalista pielęgniarstwa zachowawczego
  • dietetyk dyplomowany Bożena Rasińska

 

Cukrzyca jest chorobą przewlekłą, dotykającą co 11 dorosłego na świecie. W walce z nią pomoże Ci nasz diabetolog - Katowice, ul. Barbary 21. Zapraszamy.

 

 

Nie zwlekaj, umów się na wizytę już dziś!

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest OKO-Med Katowice, siedziba: Katowice, Barbary 21.